Skip to main content

Як не захворіти навесні: ТОП порад, як зміцнити імунітет

Весняні дні тільки настали, і людям вже не терпиться позбутися теплих курток, шапок і чобіток. У сезон всіляких вірусних інфекцій краще не поспішати оголювати щиколотки та взувати кеди, адже вітер ще холодний, а температура повітря ще може опускатися до 0 градусів. Нехай сонце вас не обманює, тому що тільки варто зайти в тінь – відразу стає досить холодно.

Насамперед розберемо, чим відрізняється застуда від інфекції. Інфекційні захворювання викликані всілякими інфекційними бактеріями та вірусами. Застуда виникає через запалення будь-якого органу, і це не викликано інфекційними агентами.

ЯК ЗМІЦНІТИ ІМУНІТЕТ ПІСЛЯ ЗИМИ

По-перше, варто згадати пораду мами, коли у дитинстві вас просили обов’язково вдягати шапку. Виникає закономірність: походили день без теплих атрибутів – переохолодилися – вболіваєте мало не місяць.

По-друге, більше ходіть на свіжому повітрі. Прогулянка – універсальне фізичне навантаження, яке підійде всім. Це економно і дає можливість поєднати приємне із корисним. Недаремно кажуть: «Рух – це життя». Довге перебування у замкнутому просторі, навіть якщо це кафе, призводить до зниження імунітету. Від прогулянки ви наситите себе враженнями, очистите голову від зайвих негативних думок і, природно, зміцніть свій імунітет.

По-третє, правильне та збалансоване харчування. Основна проблема у режимі харчування. Якщо людина їсть 1-2 рази на день похапцем і посухом’ятку, то тут же виникає проблема зі шлунково-кишковим трактом. Кишечник допомагає стежити за тим, щоб в організм не потрапляло нічого непотрібного та небезпечного для людини. Відповідно порушуємо харчування – порушуємо імунітет. Лікарі радять більше вживати в їжу овочів, фруктів та м’яса. Це підтримає баланс вітамінів у організмі. А також поєднувати білок із рослинною клітковиною. У супермаркетах взимку продаються овочі, до яких люди здебільшого ставляться підозріло. Але це міф. Між літніми та зимовими овочами немає різниці, якщо дотримуються стандартів.

Дуже легко захворіти при різкій зміні клімату. Це стосується зимово-весняних відпусток до спекотних країн. Адаптація організму людини триває приблизно тиждень, тобто приблизно все перебування на курорті. Прилітаючи назад у своє місто, організм не встигає адаптуватися назад до холоду та хворіє. У таких ситуаціях радять літати взимку до спекотних країн не на тиждень, а на два тижня. Тоді організм встигне адаптуватися та уникнути стресу.

Людям з хронічними захворюваннями в першу чергу потрібно відвідати свого лікаря. Він допоможе уникнути загострень.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЖЕ ЗАХВОРІЛИ

Лікарі радять тепле питво, постільний режим, і до одужання не відвідувати багатолюдні місця. Можна лікуватися без звернення до лікаря лише у тому випадку, якщо немає ускладнень протягом двох-трьох днів. Якщо вам стає гірше – необхідно звернутися до лікаря, щоб уникнути загострень у вигляді пневмонії, ураження нирок, серцево-судинної системи.

Вакцини

Щеплень від ГРВІ не існує. Вакцина є від грипу та інших вірусів. Людині, яка зробила ін’єкцію від грипу набагато складніше захворіти на неї, але вона не застрахована від ГРВІ, оскільки ГРВІ – це просто збірне поняття кількох вірусів, а не тільки якогось одного.

Дотримуючись правил профілактики, навіть якщо ви захворієте, то у вас буде більше шансів захворіти у легшій формі, що не призведе до ускладнень. Таким чином ви швидше увійдете в звичний ритм життя.