Skip to main content

Весняний раціон: топ-5 обов’язкових продуктів для здоров’я

Допомогти організму впоратися із весняними недугами може правильний раціон харчування.

Весна – це найкращий час, щоб трохи розвантажити свій організм та вивести шлаки. Лікарі кажуть, що саме навесні найчастіше загострюються хронічні захворювання, погіршується робота нервової, травної та кістково-м’язової систем. Авітаміноз, весняна втома не дають змоги природно прокинутися та оновитися після зими. Допоможе організму впоратися із весняними недугами правильний збалансований раціон харчування.

ЯБЛУКА

Багато хто чув, що яблуко часто називають плодом здоров’я. Це дійсно так, вони містять велику кількість вітамінів, таких як С, В1, В2, Р, Е, зокрема марганець та калій. Також це одне з джерел заліза, що легко засвоюються. Яблука використовують не тільки для профілактики простудних захворювань, але й для лікування таких тяжких недуг, як злоякісні утворення. Достатня кількість калію допомагає стабілізувати кров’яний тиск, а кальцій необхідних для зміцнення зубної емалі та кісткової тканини.

ЦИТРУСОВІ

На українську зиму та весну в інших країнах припадає пік зборів урожаю цих фруктів, тому кожен може собі їх дозволити. Зазначимо, що за високих температур вся користь цитрусових зникає, тому, додаючи лимон у чай, неможна отримати корисні вітаміни. Найцінніший компонент цитрусових – це вітамін С, який здатний не тільки зміцнювати імунітет, але й захищати клітини від несприятливого впливу навколишнього середовища та вести боротьбу з передчасним старінням.

КАПУСТА

У капустяному листі містяться глюкозинолати, які можуть знешкоджувати токсичні сполуки в печінці, а також блокувати злоякісні клітини. Таким чином, можна говорити про те, що капуста здатна запобігати деяким онкологічним захворюванням. У тому числі рак грудей.

Крім того капуста благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт в цілому. Завдяки вмінню придушувати бактерії хелікобактер, капуста захищає від виразки та раку шлунка. Також вона пов’язує жовчні кислоти у кишечнику та виводить їх.

БУРЯК

Цей овоч має низьку вартість, але містить великий набір корисних вітамінів та мінералів. Буряк благотворно впливає на роботу серця та судин, допомагає знизити ризик високого рівня холестерину. Допомагає позбавитися нежиті, провести профілактику атеросклерозу.

СУХОФРУКТИ

Цей продукт зберігає практично весь набір корисних речовин, але для його зберігання не використовуються шкідливі хімікати. Говорячи про вітаміни, важливо згадати, що при сушінні вітамін С практично випаровується.

Позитивних вплив сухофруктів на здоров’я обумовлюється не вітамінами, мінералами або вуглеводами в їхньому складі. Корисні фітонутрієнти ,що є у вихідних фруктах. Найчастіше ці сполуки належать до категорії антиоксидантів, отже, допомагають організму підвищувати імунітет і боротися з різними запаленнями.