Skip to main content

ЯК ПРАЦЮЮТЬ ХАРКІВСЬКІ ЛІКАРІ ЗА УМОВ ВІЙНИ: РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІСЬКРАДИ

Медичні установи Харкова не припиняли роботу з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, усі працюють в умовах воєнного стану.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я, наразі у лікарнях не проводять планових оперативних втручань, але якщо пацієнт потребує термінової допомоги, від якої залежить його здоров’я чи життя, а його стан може стати важким, то допомогу надають у повному обсязі.

У департаменті зазначили, що стаціонарні відділення заповнені приблизно наполовину, пацієнтів не стало більше.

«Є екстрені операції, пологи, стаціонарні хвороби, амбулаторна допомога в умовах стаціонару. Зараз лікарні оснащені майже всім необхідним. Розхідні матеріали та медикаменти  є. Постійно надходить гуманітарна допомога», – повідомили у департаменті.

Також там зазначили, що персоналу, звичайно, не вистачає, тому що частина медичних працівників виїхала, а хтось фізично не може дістатися до роботи. Тому медики підстраховують один одного і вчяться виконувати роботу, якою не займалися у мирний час.

Крім того, у департаменті зазначили, що після запровадження воєнного стану лікарів поліклінік перевели на роботу у режимі чергування та дистанційного консультування. В усіх поліклініках працюють чергові кабінети, де приймають сімейні лікарі і вузькопрофільні спеціалісти, які надають потрібну допомогу. Також у медичних закладах проводять вакцинацію проти коронавірусу, керованих інфекцій та необхідні дослідження.

Крім того, медичні бригади виїжджають у бомбосховища або на станції метро, щоб оглянути містян та забезпечити їх необхідними лікарськими засобами.

«Не залишають без уваги одиноких та літніх громадян, при можливості оглядають на дому, доставляють необхідні ліки. Налагоджена система комунікації, взаємодії та обміну інформацією між усіма медичними закладами. Лікарі готові надавати максимум медичної допомоги всім, хто цього потребує, і  робити все, що від них залежить», – підкреслили у департаменті.